איך לנצח ראיון עבודה? טיפים להתמודדות עם ראיונות עבודה

הצלחה בריאיון עבודה
ראיון עבודה הוא שלב קריטי בתהליך חיפוש ומציאת עבודה ורבים חוששים, ובצדק, מפני המעמד של ישיבה פרונטאלית או מקוונת מול מראיינים אשר ממטירים שאלות קשות, כדי לבדוק שהמועמד אכן מתאים למשרה.

ראיון עבודה הוא שלב קריטי בתהליך חיפוש ומציאת עבודה ורבים חוששים, ובצדק, מפני המעמד של ישיבה פרונטאלית או מקוונת מול מראיינים אשר ממטירים שאלות קשות, כדי לבדוק שהמועמד אכן מתאים למשרה.
הלחץ הטבעי עשוי לחבל בסיכויי ההצלחה ולכן, כדאי להגיע מוכנים, ללמוד מחוויות של אחרים, להתאמן על תשובות נפוצות לשאלות מורכבות, להחליט על אסטרטגיה שתעניק לכם שליטה בסיטואציה ולנסות, עד כמה שניתן, להרשים את המראיינים גם אם הם נראים קשוחים ומרוחקים.

לפניכם מספר עצות איך לעמוד כמו מקצוענים בראיונות עבודה על מנת לשפר את סיכויי הקבלה.

תחקיר מקדים שעושה הבדל
ידע שווה כוח וכדאי להגיע לראיון עבודה כאשר אתם חמושים במידע הנדרש על החברה המראיינת, הפעילות העסקית שלה, עולם התוכן של החברה, התרבות הארגונית, המוצרים והשירותים שהיא מציעה. כדאי לבדוק בלינקדאין או GitHub מי עובד במקום ולנסות לדלות מידע פנימי יעיל על החברה, התפקיד וגם על פאנל המראיינים, אם ידוע מראש מי עתיד לראיין.

הכינותי מראש – צידה לדרך
עברו היטב על תיאור התפקיד, כדי שתוכלו להדגיש בזמן הריאיון את האופן שבו אתם מתאימים לתפקיד כפי שתואר במשרה.
כדאי גם לרענן את הידע בתחומים שיתכן שתישאלו עליהם בעת הריאיון, במיוחד אם עבר זמן מאז הלימודים או שהתפקיד עליו אתם מתמודדים כולל רבדים שלא בצעתם בתפקיד הקודם.

היו מוכנים גם לשאלות קשות. תוכלו לעבור על ארסנל של סוגים ודוגמאות לשאלות נפוצות שכדאי לייצר להן תשובות מוכנות בהתאמה אישית לפי רוח החברה ובהתאם לאופי התפקיד.
הן שאלות טכניות שקשורות לביצוע העבודה והן שאלות אישיותיות שאמורות לספק למראיינים תובנות חשובות בנוגע למי אתם ומהם הכישורים הבינאישיים שלכם. למשל: “ספר לי על עצמך, מדוע שנעסיק דווקא אותך”.

חשבו על נימוקים טובים ועל הדרך בה אתם מציגים את המידע, פותרים בעיות וכיצד מגיעים לפתרון, מתמודדים במצבים שונים וכדומה. שקפו את תהליך החשיבה שלכם, שחשוב למראיינים לא פחות מהתשובה עצמה. המראיינים מעוניינים להעריך את התפקוד שלכם ולהבין את תהליכי החשיבה.

חזרה גנרלית
אל תחכו לרגע האמת כדי להעמיד את הכישורים בפני מבחן. ערכו סימולציה עם חבר או אפילו מול מצלמה או מול המראה, כדי להתרשם מהאופן שבו אתם מתבטאים (קול צלול, דיבור רהוט, מבט ישיר), שפת גוף כנה ובטוחה אך לא אגרסיבית או שתלטנית יתר על המידה.
ביום הריאיון עצמו כדאי להתלבש כראוי ולקבל את פני המראיינים בלחיצת יד וחיוך, ליצור רושם ראשוני חיובי על ההתחלה.

נקודות למחשבה
הקשיבו היטב לשאלות ותנו למראיין לסיים לפני שפציתם פה. שימו דגש על הבלטת היכולות, היתרונות, ההישגים שלכם בלימודים או בעבודה הקודמת.
נסו להפוך כל נקודת חולשה לנקודת חוזקה. לדוגמא: רמת המוטיבציה שלכם, ההתלהבות והתשוקה לצמוח ולהתפתח מקצועית בהחלט יכולים לפצות על היעדר ניסיון.
סיימו את הריאיון בהעברת המסר שתהיו שמחים להשתלב בחברה ולאייש את התפקיד.

רוצים למצוא את המשרה הבאה שלכם? היכנסו לעמוד המשרות שלנו ותוכלו למצוא משרה מתוך מגוון עצום של משרות בתחומים שונים!

שתפו את המאמר

מאמרים אחרונים

הגשת קורות חיים