5 סימנים שאומרים שאתם חייבים למצוא עבודה חדשה

מציאת עבודה חדשה
רבים מאתנו מנהלים מערכת יחסים מורכבת עם מקום העבודה שלהם שמזכירה קצת קשר זוגי: ההתלהבות של ההתחלה, המוטיבציה הגואה, ההתפכחות נוכח האתגרים בדרך או חשיפה לצדדים שליליים, תחושת מיצוי והתלבטות לגבי עתיד משותף.

רבים מאתנו מנהלים מערכת יחסים מורכבת עם מקום העבודה שלהם שמזכירה קצת קשר זוגי: ההתלהבות של ההתחלה, המוטיבציה הגואה, ההתפכחות נוכח האתגרים בדרך או חשיפה לצדדים שליליים, תחושת מיצוי והתלבטות לגבי עתיד משותף.

מתחבטים אם להישאר או להמשיך הלאה? לפניכם 5 סימנים בולטים שיעזרו לכם להכריע בשאלה – יחסינו לאן? והאם להתחיל לחפש מקום עבודה חדש:

מתפקדים אך ורק מכוח האינרציה
תחושת השחיקה מוכרת לרבים, שמרגישים שהם מגיעים למשרד ללא אנרגיות או חשק לעבוד.
מגוון גורמים עשויים להשפיע על התחושה הזאת, תוך כדי השגרה התעסוקתית: משימות מונוטוניות שחוזרות על עצמן, תחושת חוסר סיפוק – אתם לא באמת מרגישים שאתם מממשים את הפוטנציאל ולא נראה שיתנו לכם בקרוב פרויקט מלהיב בהמשך.
בתור שוחרי אתגרים או כאלה שמחפשים מינימום עניין, ככל הנראה הגעתם לשלב שבו אתם צריכים למצוא מחדש את הברק בעיניים ואת האתגר הבא שלכם.

התגמול הכספי לא מספיק
כשהתחלתם במקום העבודה ידעתם כמה אתם עשויים להרוויח, אבל עם הזמן צברתם ניסיון וקרדיט ועכשיו אתם מעוניינים בהעלאת שכר, שמתאימה לוותק ולמומחיות העדכניים, עם זאת, במקום העבודה הנוכחי לא מעלים לכם את השכר או לפחות לא לסכום שאתם סבורים שמגיע לכם לקבל בעד התרומה שלכם לחברה.
כדאי תמיד לבדוק מה קורה בחוץ ואם אתם עשויים להרוויח יותר במקום אחר. זכרו, שהתגמול יכול לבוא לידי ביטוי גם בתנאים סוציאליים והטבות שונות, שבסופו של דבר מתורגמים לכסף.

אין אופק לקידום
בניהול קריירה אנחנו מחפשים אחר הזדמנויות חדשות לצמיחה ויתכן מאוד שבמקום העבודה הנוכחי לא מאפשרים לכם מסיבות שונות להתפתח מקצועית.
אולי מישהו אחר קודם במקומכם, אולי הגעתם לדרגה הגבוהה ביותר בתפקיד הנוכחי ואין תפקידים נוספים פתוחים. קידום חשוב להמשך הקריירה וגם לתחושת הסיפוק שלכם. חפשו ג’וב חדש שיאפשר לכם לצמוח. כי מגיע לכם יותר!

ערכי החברה לא לרוחך
יש חברות שמשנות כיוון תוך כדי תנועה, בין אם מתחלפים ממומנים, הן נרכשות על ידי גופים אחרים, הן מחליטות לבטל פרויקט או ליזום מוצר חדש ויתכן שהפעילות העסקית של החברה כבר לא מעניינת אתכם ואינה עוד רלבנטית עבורכם ויתכן גם שהערכים בהם דוגלת החברה לא עולים בקנה מידה אחד עם מה שחשוב עבורכם.
אל תתפשרו – אתם בהחלט רוצים לעבוד במקום שמציע לכם עשייה שחשובה ומוערכת בעיניכם.

אווירה לא נעימה
יתכן שהעבודה מרתקת, הפעילות עוצמתית, השכר מפרגן, אבל האקלים במשרד עצמו פשוט לא נעים. הבוס הוא רודן, העמיתים לא עובדים בשיתוף פעולה, מקום העבודה רחוק מדי ולא מאפשר עבודה היברידית ובאופן כללי, אתם כבר לא מגיעים למשרד עם חיוך על הפנים.
אם תרבות החברה לא לטעמכם, סביבת העבודה אינה בריאה עבורכם ואתם חשים שהעבודה פולשת לחיים האישיים או אפילו פוגעת בכם מנטאלית, זה הזמן לקחת את עצמכם למקום שיעשה לכם טוב יותר.

מעוניינים למצוא את התפקיד הבא שלכם? היכנסו לעמוד המשרות שלנו, שם תמצאו מגוון משרות לתפקידים איכותיים ושווים ביותר!

שתפו את המאמר

מאמרים אחרונים

הגשת קורות חיים